Lenjerie de pat Kotonia Home Hotel – 2 persoane, 100% bumbac, Creponat Ranforce alb
350,00 lei 262,50 lei
STOC SUFICIENT

Produsele se expediază cât mai rapid de la primirea comenzii, oriunde în țară.

Mulțumit sau banii înapoi în 14 zile. Simplu și comod!
Lenjerie de pat Kotonia Home Hotel – 2 persoane, 100% bumbac, Creponat Ranforce alb
Livrare gratuită la comenzile de peste 200 lei
Descriere
Lenjerie de pat Kotonia Home Hotel – 2 persoane
Cmpozitie: 100% bumbac
Densitate: 130 g/mp, 76 fire/cmp
Tesatura: Creponat Ranforce
Culoare: alb
Dimensiuni: cearceaf de pat 220×240 cm; cearceaf pilota 180×200 cm si 2 fete de perna 50×70 cm.
Lenjeria de pat Kotonia Home Hotel, este realizata in atelierul nostru, din material creponat, 100% bumbac, tesatura tip ranforce.
Complexitatea tesaturii ii confera o rezistenta aparte si un aspect deosebit. Desimea firelor de bumbac, precum si tipul de tesatura, reprezinta principalele atuuri si o recomanda in mod special pentru hoteluri si pensiuni, cu utilizare frecventa. Simplitatea, dar in acelasi timp, rafinamentul texturii, usor creponate, ofera o atingere placuta si un confort deosebit in timpul somnului. Este usor si practic de intretinut pentru ca nu necesita calcare.
Cearceafurile de pat sunt finisate cu tiv de 1 cm, cearceaful pentru pilota are o deschidere de 60 cm pentru a permite introducerea pilotei, finisata cu tiv de 1 cm, iar fetele de perna au inchidere cu flap, pe toata latimea de 50 cm, finisata cu tiv de 1 cm. Materialul este petrecut aproximativ 15-20 cm, pe verso, asigurand fixarea umpluturii in interior.
Pentru igienizare, temperatura maxima de spalare recomandata este 90 grade, se poate aplica tratament chimic si nu necesita calcare.
Informații suplimentare
Culoare | |
---|---|
Dimensiune | |
Imprimeu | |
Compozitie | |
Tip tesatura | |
Densitate | |
Recomandari intretinere | nu necesita calcare, se pot folosi inalbitori chimici, temperatura maxima de spalare este 90 grade |
Recenzii
30 de recenzii pentru Lenjerie de pat Kotonia Home Hotel – 2 persoane, 100% bumbac, Creponat Ranforce alb
5 stele | 90 | 90% |
4 stele | 10 | 10% |
3 stele | 0% | |
2 stele | 0% | |
1 stea | 0% |
Customer Images


Irina Pocriser
Material de calitate si care rezista la utilizari intensive in horeca! Usor de intretinut! Livrare prompta!

Ne pare rău, nu sunt recenzii care să se potrivească cu selecția ta.
Superba
Calitate buna a materialului. Am ales creponat ca sa evit calcarea lenjeriei dupa spalare.
Foarte frumoasa lenjeria!
Este a doua comanda de lenjerie pe care o fac de la d-voastra. Calitatea materialului, documentele de livrare precum si promptitudinea cu care onorati comanda sunt laudabile. Multumesc “Astoria”.
Material de calitate si care rezista la utilizari intensive in horeca! Usor de intretinut! Livrare prompta!